img

Altın Karınca’da Kocaeli'ne 2 ödül


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin tarımsal kalkınma alanındaki Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi(TABİP) ve el emeği göz nuru eserlerin dijital ortamda satışa sunulduğu "Komeksepeti" projeleri ödüle layık görüldü.

İstanbul’daki ödül törenine Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, belediye başkanları ve proje ekipleri katıldı.

Başkan Büyükakın, törende yaptığı konuşmada, Altın Karınca Ödülleri’nin, şehirlerin güzelleşmesi ve kalkınması için hayata geçirilen projelerin bir anlamda taçlandırılmasına vesile olduğunu söyledi.

Altın Karınca Ödülleri yarışmasında projelerin, adil bir değerlendirme süreci ile belirlendiğini ifade eden Başkan Büyükakın, “Ödüllerin yerini bulmasını ve daha başarılı projelerin hayata geçirilmesine teşvik etmesini temenni ediyorum. Dereceye giren belediyelerimizi ve proje ekiplerini tebrik ediyorum.” diye konuştu.

"MBB çok güzel hizmetlere öncelik etti"

Başkan Büyükakın, Türkiye’nin lokomotifi olan Marmara Bölgesi’ndeki şehirlerin, Türkiye’nin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Marmara Belediyeler Birliği, üye belediyeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını ön plana önceleyen, bölgenin sürdürülebilir kalkınmasını hedefleyen, belediyecilik hizmetlerinin kalitesini sürekli artırmak amacıyla özellikle çevresel duyarlılığı, iklim krizine karşı tedbirleri de alacak şekilde çalışmalarına devam ediyor. Marmara Belediyeler Birliği, kurulduğundan bu yana çok güzel hizmetlere öncülük etti."

10 kategoride ödül

Konuşmaların ardından ödüller açıklandı. Altın Karınca’da 10 ayrı kategoride 39 belediyenin 49 projesi ödüle layık görüldü. Marmara Bölgesi’ndeki belediyelerin projeleri, yönetişim ve katılımcılık, kentsel planlama ve altyapı, iklim değişikliği ve çevre yönetimi, kentsel tasarım ve mimari, kültür ve sanat, sosyal hizmetler, yerel kalkınma, ulaşım ve hareketlilik, akıllı şehir uygulamaları ve afet yönetimi olmak üzere 10 kategoride ödüllendirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne 2 ödül

Büyükşehir Belediyesinin katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeye teşvik edilen çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve tarımsal kalkınmaya destek sağlamak amacıyla 2020’de hayata geçirdiği, Muhtarlık İşleri Dairesi Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce yürütülen, “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi” (TABİP) ödüle layık görüldü.

Ayrıca Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğünün yürüttüğü, KO-MEK’te aldıkları eğitim ile evlerinde ürettikleri ürünleri satmak için uygun bir platform arayan kursiyerlere sunulan komeksepeti ile alıcı ve satıcıya güvenli alışveriş imkanı sağlanması, geniş kitlelere erişim, e-ticaret ve ürün pazarlama konularında teknik destek verilmesiyle üreticilerin daha fazla üretime katılmaları ve aile ekonomilerine katkıda bulunmaları amaçlanan Komeksepeti ödül alan diğer proje oldu.

Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Numan Balaban ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan ile proje ekibine ödülleri, Başkan Büyükakın tarafından verildi. 

Tören, günün anısına fotoğraf çekimi ile son buldu.
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.