Home Ekonomi Anadolu Girişimleri’nin Balatacılar paylarından satışı

Anadolu Girişimleri’nin Balatacılar paylarından satışı

by tarimendeksi

Anadolu Girişimleri A.Ş, Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş’deki paylarından Pareto Teknoloji Yatırımları A.Ş’ye satış yaptı.

Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”Anadolu Girişimleri A.Ş, 29.03.2022 tarihinde şirketimizde sahip olduğu borsada işlem görmeyen nitelikteki paylardan 197.850 adedinin pay başına 9.30 TL fiyattan olmak üzere Pareto Teknoloji Yatırımları A.Ş’ye borsa dışında satışını gerçekleştirmiştir. Anadolu Girişimleri A.Ş, elde edilen satış gelirini daha önce şirkete sağladığı 3.500.000 TL’lik finansman teminine ilave olarak, önümüzdeki dönemde yine şirketin büyüme faaliyetlerinde kullanmayı planlamaktadır. İlgili hisse devri ile şirketimiz yeni bir kurumsal ortak daha kazanırken, Pareto Teknoloji Yatırımları A.Ş bu vesileyle şirketimize öncü bir yatırımla giriş gerçekleştirmiş olmaktadır. Önümüzdeki dönemde Anadolu Girişimleri A.Ş ve Pareto Teknoloji Yatırımları A.Ş mevcut yönetim ve hissedarlarımızla hareket etmeyi sürdürerek, şirketin büyüme ivmesini inovatif yatırımlarla hızlandırma yönünde gerek idari gerek finansman olarak azami çabayı sarf edeceklerdir. Şirketimizin bu süreçte ilerleyeceği ana yol haritası ise bazı SPK süreçleriyle beraber şekillenip kesinlik kazanacaktır.” 
 

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment