img

Aydın'da çilek fideleri toprakla buluştu


Aydın’da Sultanhisar ve Köşk ilçesi başta olmak üzere, diğer ilçelerde de yoğun olarak üretilen çilek için tarlalarda fide dikimine başlandı.

Çilek üreticisi Emre Aktaş ''Çilek üretimi Ağustos ayında başlayan ve Haziran ayına kadar devam eden zahmetli ve emek isteyen bir uğraş. Geçtiğimiz sezon çilek üreticisi için çok iyi geçmedi. Bu sene herhangi bir aksilik olmazsa çilek üreticisinin güzel bir sezon geçireceğini ümit ediyoruz. Çilek üretimi çok zahmeti ve bakım isteyen bir iştir. Fide dikiminden hasat zamanına kadar ilgi gösterilmesi gerekiyor. İnşallah önümüzdeki hasat döneminde emeğimizin karşılığını alırız.” dedi.

Bu sene gübre fiyatlarının artmasından dolayı en az 14-15 TL bandında satılması gerektiğinin altını çizen Aktaş '' Fiyatların bu sene 14-15 TL bandında olmasını bekliyoruz. 14 liranın aşağısına düşerse tüm çilek üreticileri zarar eder. Geçen sene sezonun ortasında düşen fiyatlardan dolayı zarar eden çok çiftçi arkadaşlarımız oldu umarım bu sezon bunu yaşamayız. Gün geçtikçe artan gübre fiyatları ve girdi maliyetleri çilek üreticisinin sırtında bir yük.'' diye konuştu.


Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.