img

Bakan Kirişci: "Tarım Cebimde, her bakımdan yerli ve milli uygulamadır"


Bakan Kirişci’nin konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Dijitalleşme konusundaki çalışmalarımız, tıpkı diğer çalışmalarımızda olduğu gibi planladığımız şekilde gerek içerik gerekse de takvimsel olarak aksaklık yaşanmaksızın devam etmektedir.

Attığımız adımı sıradan bir adım olarak görmüyor, AK Parti hükümetleri mevzuat alanında ülkemize kazandırdığı Tarım Kanunu’ndan başlayarak, doğumculuk kanunu, ıslahçı hakları kanunu, tarım sigortaları kanunu, lisanslı depoculuk gibi mevzuat açısından pek çok düzenlemeyi nasıl hükümetlerimiz, çiftçilerimizin, üreticilerimizin, piyasamızın istifadesine sunmuşlar ve bundan dolayı büyük bir değişim ve dönüşüm sağlamışlarsa burada da dijitalleşme adına buna bir devrim diyebiliriz.

Tarım Cebimde uygulaması, mobil bir uygulamadır. Burada paylaşacağımız da uygulamanın ilk versiyonudur. Tıpkı diğer yazımlar gibi bu da süreç içerisinde mutlaka kendini güncelleyecektir.

Tarım Cebimde 1.0, her bakımdan Bakanlığımıza ait yerli ve milli uygulamadır. İlk günden bu güne uygulamanın hayata geçirilmesinde dökülen akıl ve alın teri Bakanlığımız personeline aittir. Bir diğer ilgi çekici yönü, herhangi bir özel bütçe oluşturulmaksızın kendi iç kaynaklarımızla  bu uygulamayı hayata geçirmiş olmamız ve iç kaynaklarımızın bu uygulama için seferber edilmiş olmasıdır."

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.