Home Dijital Gazete Binzet: “Halkın gerçeklerinden uzaklar”

Binzet: “Halkın gerçeklerinden uzaklar”

by tarimendeksi

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Burak Binzet, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’in “Tarım ve sanayi gelişiyor, istihdam artıyor” açıklamasına yanıt vererek, “Halkın gerçeklerinden uzak olanlar, masa başında açıklama yapıyor” dedi.

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Burak Binzet, “AKP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman her alanda altın çağını yaşıyor diyor. Kendisine sormak lazım 2021 yılında Adıyaman’ın nüfusunun arttı mı, azaldı mı? Eğer arttı ise Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yalan söylüyor. Yok azaldı ise AKP İl Başkanı gerçeklerin üzerini kapatmaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

 AK Parti’nin Adıyaman halkından kopuk olduğuna vurgu yapan Başkan Binzet, “AKP’liler ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de halktan kopuk yaşıyorlar. Çarşı pazardaki durumdan haberleri yok. Şehirdeki işsizlik oranından, halkın yoksullaştığından, şehrimizin göç verdiğinden haberleri yok. Kendilerine tavsiyemiz arada deri koltuklarından kalkıp halkın arasına girsinler. Anlıyoruz halkın karşısına çıkacak yüzleri yok ama şehrin gerçeklerini görmek için sokakta neler oluyor baksınlar. Biz, şehrimizin gerçeklerini biliyoruz. Halkımızla bir aradayız. Onların sorunlarını sıkıntılarını dinliyoruz. Halkımız ciddi geçim sıkıntısı yaşıyor. Altın çağ dedikleri ilimizde 16 TL’ye yaklaşan mazot, Yüzde 125 zam yapılmış olan elektrik, her gün zam yapılan gıda ürünleri karşısında halkımızın alım gücü azalmaktadır. Çiftçilerimiz, artan girdi maliyetleri altında eziliyor. Çiftçilerimiz besicilerimiz üretimden el çekiyor. Adıyaman halkı yoksullaşıyor. Tabi tuzu kuru olanlar, halkın içinde olmayanlar onların derdini de sıkıntısını bilmiyor. Hamaseti bırakıp gerçekleri konuşma zamanı gelmiştir. Halkımız, altın çağını CHP iktidarında yaşayacaktır” dedi.

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment