Home Dijital Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Ekonomi Modeli programında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Ekonomi Modeli programında konuştu

by tarimendeksi

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Ülkemiz ekonomisini yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla büyütme yolunda kararlılıkla ilerliyoruz.

Konuşmama başlarken mal ve hizmetlere uygulanacak KDV oranlarının tespitine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına ilişkin kararın yürürlüğe konulmasına 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 28. Maddesi gereğince karar verilmiştir. Ben de şu anda imzamı atıyorum. Böylece inşallah bunu yürürlüğe sokuyoruz. Hayırlı olsun.

Mal ve hizmetlerde KDV oranını düşürecek karara imza atıyorum. Hayırlı olsun. KDV Sistemini Sadeleştirme Programımız kapsamında temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV’yi yüzde 1’e indiriyoruz.  Bilindiği gibi un ve ekmekte KDV’yi yüzde 1 olarak uyguluyoruz. KDV’si yüzde 1’e inen ürünler, enflasyon sepetinde ciddi bir ağırlığa sahiptir. 

 Gıda ürünlerinde Pazartesi gününden itibaren toplamda yüzde 7’lik indirim yapılmasını milletimiz adına bekliyoruz.

Bu düzenlemenin şimdiden ülkemize milletimize, ülkemize ve sektöre hayırlı olsun diliyorum. Enerjiden gıdaya kadar her alanda milletimizi enflasyona ezdirmemek sözümüzü yerine getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız, yapmaya devam edeceğiz.

Aynı şekilde diğer tüm sektörlerden de bu şekilde bir indirimi doğrudan vatandaşlarımıza yansıtacakları bir indirim görmek istiyoruz”

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment