Yaşam

Bursa'da toplu sözleşme imzalandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’de çalışan toplam 444 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalandı.

Zeytinburnu Bilgi Evleri yaz dönemi etkinlikleri başlıyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ‘Yaz Etkinlikleri’ programına kayıtlar başlıyor. 8 hafta sürecek etkinlikler çerçevesinde öğrenciler; bilgi ve beceri odaklı atölye ve kulüp çalışmalarına, yarışma, turnuva ve gezilere katılarak y

Bursa'da deniz dibi temizliği yapıldı

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ‘Temiz Deniz, Temiz Dünya’ temasıyla çevreyle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla birçok etkinlik düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik İskelesi’nde Borusan Port iş birliği ile de

Doğa tutkunları Karagöl ve Acelle’de buluştu

SAKARYA- 05.06.2023 - HİBYA - Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara şehrin tabiatını keşfetme fırsatı sunduğu Bahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri 180 doğaseverle birlikte zorlu, heyecanlı ve tecrübelerle dolu geçen Karagöl ile Acel

Prof. Dr. Akbaba: "Kişisel konuşmaları kopyalama ve başkalarına gönderme sanal zorbalık"

Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Sırrı Akbaba, sanal zorbalığın türlerine ve özelliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konya’da “İklim ve Çevre Çalıştayı” yapılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri tarafından “2023 Yılı Türkiye Çevre Haftası Konya Etkinlikleri” dolayısıyla “İklim ve

Muğla Büyükşehir, Geçici Hayvan Bakımevi can dostlar için çalışıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde bugüne kadar 2 bin 935 can dost sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu.

Büyü’den çevre için toprağa dokunmaya davet

Doğanın büyüsünü paylaşmak ve bitkilerin sihri ile insan hayatına değer katmak için kolları sıvayan üç kadın girişimcinin kurduğu Büyü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekerek, herkesi toprağa dokunmaya davet ediyor.

Bodrum'da çevre farkındalığı etkinliği

Bodrum Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi.

Toroslar EDAŞ, elektrik nakil hattı yalıtımı ile kuş çarpılmalarını önlüyor

Özellikle kuş göçlerinin arttığı dönemlerde, kuşların elektrik dağıtım hatlarına konarak akıma kapılmalarını engellemeyi amaçlayan Toroslar EDAŞ, 2017 yılında “Yüksek Gerilim Havai Hat İzolasyonu Projesi”ne başladı.

Prof. Dr. Tarlacı: “Bireysel ve toplumsal olarak unutuyoruz”

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı, unutkanlık hakkında açıklamalarda bulundu ve hafızayı geliştirecek öneriler paylaştı.

Öğrenciler çöpün serüvenini yerinde gördü

Muğla Büyükşehir Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Menteşe Katı Atık tesisinin kapılarını öğrencilere açtı. Öğrencilere çöplerin geri dönüşümü ve elektrik üretimi hakkında bilgi verildi.

ABB’nin hayvan yetiştiricilerine verdiği eğitimler sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkentte hayvancılığın gelişmesi ve yetiştiricilerin bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlediği hayvan beslenme eğitimlerine devam ediyor.

AFAD’dan Kastamonu ve Sinop için sel ve heyelan uyarısı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), şiddetli yağışların etkili olduğu Kastamonu ve Sinop için sel ve heyelan uyarısında bulundu.

İzmir’de 41 halk plajının 40’ında Mavi Bayrak dalgalanıyor

Türkiye’de ilk kez Mavi Bayrak Koordinasyon Birimi kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi mavi bayraklı halk plajı sayısını 40’a çıkardı. Toplam 41 halk plajı bulunan İzmir, sahip olduğu Mavi Bayraklı plaj sayısıyla Antalya ve Muğla’n

Geri dönüştürülen e-atıklarla çocukların eğitimine destek olunuyor

Kurulduğu günden bu yana 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) iş birliğiyle 2017’de hayata geçirdiği ‘Atma Bağışla Pro

Aksigorta, net sıfır emisyon ve net sıfır atık seviyelerine ulaşmayı hedefliyor

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan Aksigorta, “iklim acil durumunun çözümü için öncü adımlar atmak” odağına uygun olarak en geç 2050’de net sıfır emisyon ve net sıfır atık seviyelerine ulaşmayı hedefliyor.

İzocam, 2050 yılına kadar karbon nötr olma hedefinde

İzocam, tüm tesislerinde "Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi" ile faaliyet gösteriyor. İlk olarak 2021’in Temmuz ayında İzocam Tarsus Tesisi’nin aldığı bu belgeyi, 2022 yılı itibariyle tüm tesisleri almaya hak kazandı.

Kayseri Pınarbaşı’nda Yerüstü Sulama Suyu Tesisi açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı’daki 5 mahallede Yerüstü Sulama Suyu Tesisi'ni (YÜS) inşa ederek hizmete sundu.

Kayseri Büyükşehir’den mesire alanı, yol ve refüjlere 15 bin, ilçelere 225 bin fidan

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, "Daha Yeşil bir Kayseri" için yürüttüğü çalışmalar kapsamında kentteki mesire alanları, yol kenarı ve refüjlere toplam 15 bin fidan dikimi gerçekleştirirken, önümüzdeki 5 yıllık süreçte de ilçelere

Reklam

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.