img

Keşan Belediyesi seralarında 32 bin kök ürün hasat ediliyor


Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu önderliğinde Trakya Kalkınma Ajansı’ndan alınan hibe desteği ile İzzetiye Mahallesi’nde kurulan seralarda üretilen ürünler gelire dönüştü.

Doğal olarak üretilen, günlük ve taze ürünler yapılan hasadın ardından bölgede işletmelere veya vatandaşlara sunuldu.

Seralarda yetiştirilen 21 bin kök marul, bin adet Akdeniz marulu, 5 bin adet maydanoz ve 5 bin adet roka hasat edilmeyi bekliyor.

Verilen her emeğin, dökülen her damla terin karşılığını almanın gururunu yaşadıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Toprak o kadar cömert ki, dökülen her damla terin karşılığını veriyor. Belediyecilik sadece yol, kaldırım yapmak demek değildir. Belediyeler; tarımla da sosyal etkinliklerle de ilgilenmeli, istihdama da katkı sunmalı. Çağa ayak uyduran bir belediye olarak bunların tamamını gerçekleştiriyoruz. Günümüzde üretimin değerini çok daha iyi anlıyoruz. Bugün 21 bin kök marul, bin adet Akdeniz marulu, 5 bin adet maydanoz, 5 bin adet roka hasada hazır durumda. Belediye olarak üretimi teşvik ediyor, destekliyoruz. Vatandaşımızın refahı için alternatif gelir kaynakları oluşturmaya çalışıyoruz. İzzetiye Mahallemizde kurduğumuz 20 adet serada verilen her emeğin dökülen her damla terin karşılığını almanın gururunu yaşıyoruz.  Hizmet üretmeye ve şehrimize artı değer katmaya devam edeceğiz. Çalışmaya ve üretmeye devam” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.