img

Milletvekili Taytak: “Çiftçimiz ürettikçe, ülkemiz güçlenecektir”


Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2023 yılı görüşmelerinde konuşma yaptı. Çiftçilerin ürettikçe, ülkemizin güçleneceğini söyleyen Milletvekili Taytak, Afyonkarahisar’a tarım lisesi yapılması konusunu da gündeme getirdi.

Milli ekonominin temeli tarım olduğunu söyleyen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Tarım, hem ekonomik kaynak hem de gıda ihtiyaçlarının karşılanması bakımından en çok desteklenmesi gereken faaliyetlerdendir. Üreticilerimizin desteklenmesi ve tarımsal yatırımların artırılması için bütçe kalemlerinin yükseltilmesi önem arz etmektedir. Yapılan düzenlemeyle çiftçilere yapılan temel girdi destek ödemeleri öne çekilerek sistem değişikliğine gidilmiştir. Mazot ve gübre desteklerinin öne çekilmesiyle çiftçilerimiz, ekim döneminde girdi maliyetlerini düşünmeden üretim yapabileceklerdir. Çiftçilerimize yapılan tarımsal destekleme ödemeleri gelir vergisinden istisna edilmiş ve geriye dönük beş yıllık vergi kesintileri de çiftçilerimize iade edilmiştir. Sayın bakanımıza ve emeği geçen arkadaşlarımıza bu yapılan desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Afyonkarahisara tarım lisesi yapılmalı”

Afyonkarahisar’da tarım meslek lisesi yapılması konusunu tekrar gündeme getiren Milletvekili Taytak, “Afyonkarahisarımızın başlıca gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Aynı uygulamanın Afyonkarahisar ilimize de değerlendirilmesi en büyük arzumuzdur. Geçtiğimiz haftalarda Afyonkarahisar’ımıza gelen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey’e bazı ilçelerimizde tarım lisesi yapılması talebimizi dile getirdik. Çiftçimiz ürettikçe, ülkemiz güçlenecektir." şeklinde konuştu.


Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.