img

Milletvekili Tutdere: "İktidar oylarını aldığı vatandaşların yollarını yapmadı"


CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman merkez ve Besni ilçesine bağlı köylerde yaşayan vatandaşların sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Genel Kurulu'nda gündeme getirdi.

Adıyaman merkeze bağlı Terman ve Alibey köyleri ile Besni ilçesine bağlı Oyratlı, Camuşçu, Yoldüzü, Konuklu, Kutluca, Üçgöz ve Alişar köylerinde yaşanan sorunları dile getiren Tutdere, yol ve sulama suyu sorunu başta olmak üzere köylerde yaşanan sorunların çözümü için iktidara çağrıda bulundu.

"İktidar oylarını aldı, yollarını yapmadı"

Tutdere, ilçe ve köylerdeki yolların hala patika yol olduğunun altını çizerek, AK Parti iktidarının yolların yapımı için köylülere söz verdiğini fakat aradan yıllar geçmesine rağmen yolların hala yapılmadığını söyledi.

"Besni’nin ovalarını suyla buluşturun"

Sulama projeleri hayata geçirilmediğinden dolayı köylülerin mağduriyet yaşadığının da belirten Tutdere,  iktidara seslenerek, “Besni'deki vatandaşlarımızın sesini duyun. Pamuk üreticilerimizin sesini duyun. Besni Ovası'nı, Keysun Ovası'nı sulayacak sulama projelerini bir an evvel yapın, gerekli tedbirleri alın.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.