Home Dijital Gazete Piyasa gelişmeleri

Piyasa gelişmeleri

by tarimendeksi

Rusya-Ukrayna müzakerelerinden gelen haber akışının etkisiyle dün emtia fiyatlarında ve DXY’de düşüş, EM kurlarında ise değer kazanımı ön plandaydı. XULAS dün %7.85 kazançla günü tamamlarken, BIST100 ise %1.57 yükseliş sergiledi. Bugün ABD tarafında ADP Özel Sektör İstihdam verisi açıklanacak (Bloomberg bekl:450bin). BIST tarafında 2170 desteği korundukça olası geri çekilmelerin kar satışı niteliğinde izlenebileceği düşüncesindeyiz. Endeksin bugüne ise sınırlı alım tarafında başlamasını bekliyoruz. LDR Turizm AŞ. 29-30 Mart tarihleri arasında 18.65TL sabit fiyatla Borsa Birincil Piyasa’da talep toplayacak. Birincil piyasa işlem kodu ’’LIDER.HE’’ olacak.

İZLENECEKLER

Mart’22 Tüik Ekonomik Güven Endeksi

ŞİRKET HABERLERİ

DOHOL, KAREL’in sermayesinin %40’ına ve oy haklarının %60.7’sine tekabül eden payların iştiraki Öncü GSYO tarafından TL728.8mn bedelle satın aldığını açıkladı (beher pay fiyatı TL9.11). Kapanış işlemleriyle beraber KAREL’in sermayesinin %101.5 oranında bedelli olarak artırılarak TL402.9mn’a çıkarılacağı açıklanırken; pay alım tebliği ile ilgili hükümlerin de Öncü GSYO tarafından yerine getirileceği belirtildi.

BOBET hisse geri alım programı başlatılmasına karar verdi. Geri alıma konu pay miktarı 12mn adet, azami fon tutarı ise TL60mn adet olarak belirlendi.

SMRTG yurtiçinde yerleşik müşteri ile $5.4mn tutarında güneş paneli satış sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

ETILR paylarının 31 Mart’tan itibaren Yakın İzleme Pazarı’ndan çıkarak Alt Pazar’da işlem görmesine karar verildiği açıklandı.

AKBNK bugün 2021 yılı karından hisse başı brüt TL0.23 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment